Don

Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    amice, tu ai drept de vot???

    mai bine stai acasa. daca pui botul la vrajelile lui Diaconescu. Rupe el acordul cu FMI, cere bani de la Germania? Cu Rusii in ceafa?? Direct razboi. De ce? Ca un martzafoi ca Diaconescu, se crede Ceausescu. De unde mareste el salariile si pensiile? Doar un cretin poate sa puna botul la asa ceva...

    la Stire: Dan Diaconescu - Ce promite
    Dan Diaconescu este candidatul PP-DD la alegerile prezidentiale, invocand "o revolutie a votului" pentru scrutinul din noiembrie. Totodata, el promite ca, daca va fi ales presedintele Romaniei, va cere rejudecarea dosarului Elodia Ghinescu. Politica ex...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ceausescu reincarnat !!!

    Diaconescu promite numai balarii, ce ne doare pe noi de Elodia lui?!? Ne baga in razboi direct. De unde are el banii de atatea mariri? Diaconescu nu este in stare sa-si justifice asa-zisa avere, bazata doar pe credite bancare. Diaconescu e dator vandut, executat de toti, si se vrea presedinte...

    la Stire: Dan Diaconescu - Ce promite
    Dan Diaconescu este candidatul PP-DD la alegerile prezidentiale, invocand "o revolutie a votului" pentru scrutinul din noiembrie. Totodata, el promite ca, daca va fi ales presedintele Romaniei, va cere rejudecarea dosarului Elodia Ghinescu. Politica ex...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Ce vrei ma? Leana lu Partzag.. cu cap de Garcea

    Mergem la vot, dar cu cine votam? Cu ungurii probabil, ca romanii inscrisi in cursa sunt niste jigodii, niste hoti, turnatori securisti, mitomani, etc. A, o plangacioasa turnatoare pe la UE.. o Udrea, un Vadim - astia doi sunt penibili non stop. Un Dan Diaconescu Santajescu.. un Ponta mincinos si...

    la Stire: Nu sta acasa. Voteaza! Mugur Mihaescu: Nu trebuie sa existe o motivatie, e esenta libertatii!
    Mugur Mihaescu, membru al grupului de umor "Vacanta mare" si cunoscut in prezent pentru localul pe care il detine in Centrul Vechi din Bucuresti, este un adept ferm al mersului la vot. "Da, merg la vot. Ca am mers la fiecare vot de dupa Revolutie, pe c...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ponta cel incompetent si profund corupt!!!

    De ce ia banii de la fondurile europene??? Ca nu sunt in stare sa acorde banii de la UE! Romania pierde iar 3 miliarde de euro din cauza incompetentei lui Teodorovici. Un mascarici, ca mai toti ministrii lui Ponta. Terminati cu vrajeala numita "fonduri europene", in alte tari se poate, deoarece su...

    la Stire: In prag de alegeri, primarii primesc de la guvern peste 2 miliarde de lei. Se iau bani de la fondurile UE
    Cu numai o luna inainte de alegerile prezidentiale, primarii vor primi peste 2 miliarde de lei la rectificarea bugetara ce va avea loc saptamana viitoare. Banii vor fi luati, in mare parte, din cofinantarea fondurilor atrase de la UE. Astfel, potrivit ...
  • Inca o greseala a "Justitiei" romane.

    Va imbatati cu apa rece, decizia nu este executorie si ba mai mult a fost suspendata decizia tribunalului. Decizia instantei incalca contractul de credit, dar si o directiva europeana! Conversia trebuia facuta la cursul din momentul transformarii creditului in lei, si nu la cursul din momentul ac...

    la Stire: Bancherii cer ajutorul Parlamentului dupa precedentul in cazul creditelor in franci elvetieni
    Sentintele judecatoresti privind transformarea creditelor din franci elvetieni in lei la cursul de schimb de la data acordarii imprumutului nu ajuta deloc la redresarea creditarii, iar impactul schimbarii conditiilor de creditare este "deosebit de puterni...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Putirca incaseaza bani si la esec?

    De necrezut in ce hal se fura la FRF! Unde s-a mai vazut ca un manager incompetent, care nu are performanta, sa fie platit cu 1,4mil euro cand este aruncat pe usa!! Pai vrem si noi sa fim selectioneri, dam inapoi chiar 1 mil euro lui Burleanu, in sacosa, cash. Doar sa ne puna selectioneri, si sa ...

    la Stire: Piturca a facut sah-mat FRF: ce a obtinut dupa ratarea negocierilor cu arabii
    Chiar daca nu a parasit echipa nationala pentru a o prelua pe Al-Ittihad Jeddah, Victor Piturca a reusit, totusi, sa obtina un lucru extrem de important. Clauza de reziliere a lui Victor Piturca la echipa nationala a fost modificata, insa intr-un singu...
  • Si de ce doar bugetarii? Cetatenii sunt egali in drepturi!

    Toti ar trebui sa beneficiem de amnistie in cazul unor greseli ale functionarilor !!!! Cetatenii, in Romania, nu sunt egali in drepturi???? Sau bugetarii si pensionarii sunt importanti ca vin alegerile? Sa nu uite Ponta ca privatii sustin bugetul de stat.. ceilalti gauresc doar, nu produc nimic...

    la Stire: Boc, despre amnistia fiscala: O consider corecta si morala
    Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, considera morala si corecta Legea amnistiei, cu atat mai mult cu cat aplicarea acesteia nu afecteaza bugetul de stat. Primarul clujean a declarat miercuri, intr-o conferinta de presa, ca este o atitudine cor...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Moral este: Cine greseste, plateste!!!

    De ce sa platim toti pentru greselile functionarilor publici? De ce sa platim toti pentru greselile judecatorilor, la CEDO??? Niciodata nu vom avea competenta in sistemul de stat, deoarece angajatii nu sunt responsabili. Ei ar trebui sa raspunda personal pentru activitatea lor, si nu sa fie sustin...

    la Stire: Boc, despre amnistia fiscala: O consider corecta si morala
    Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, considera morala si corecta Legea amnistiei, cu atat mai mult cu cat aplicarea acesteia nu afecteaza bugetul de stat. Primarul clujean a declarat miercuri, intr-o conferinta de presa, ca este o atitudine cor...
  • Vrajeala de doi bani, praf in ochi la fraieri !!!

    Spuneti bai adevarul: Piturca si la esec incaseaza bani! Piturca asteapta sa fie dat afara sa incaseze clauza de reziliere. Oricum viermele asta cartofor a trait numai din clauzele de reziliere, fiind dat afara pentru lipsa de performanta. Tupeistul de Piturca cere bani ca sa plece! Licheaua fara p...

    la Stire: Mircea Lucescu, socat de contractul lui Victor Piturca: Nu pot sa cred asta
    Mircea Lucescu a ramas socat dupa ce a fost dezvaluit contractul pe care il are Victor Piturca la nationala Romaniei. Tehnicianul lui Sahtior Donetk se declara uluit de clauza de reziliere cu care a fost de acord Victor Piturca. "Mi se par exagerate...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Cine mai este si limbricul asta de Palada?

    A aparut din neant, acolo speram sa ajunga cat mai curand. Un tupeist fara margini, si nu spune niciodata nimic concret. Sociologul pwlii, spalator de bani in fapt. Luati-i un pic la puricat afacerile si vedeti ca este doar un infractor lingau ajuns in cohorta Tonta.

    la Stire: Mirel Palada "matrafoxeaza" statul de drept (Opinii)
    Ca studioul Antenei 3 s-a transformat intr-un Zid al Plangerii tot mai inlacrimat pe masura ce verdictul in cazul lui Dan Voiculescu se apropia, nu cred ca reprezinta o surpriza pentru nimeni. Ca ziaristii abonati la emisiunile Antenei 3 au emis tot fe...