Intrari recente

  • la treaba d-lor

    Guvernul ar trebui lasat sa faca ce are de facut in loc sa se faca 15 mii de motiuni. Opozitia cam atat mai stie sa faca, motiuni cu care se pierde timp, timp ce ar putea fi folosit in scopuri mult mai bune. Daca Opozitia ar veni cu o idee pentru iesirea din criza nu cred ca nu ar fi luata in calcul...

    la Stire: Remanierea Guvernului Videanu: Guvernul are deficit de imagine, nu de performanta (Video)
    Adriean Videanu, fostul ministru al Economiei, a declarat ca Guvernul are un deficit de imagine, nu de performanta si ca intentioneaza sa se concentreze pe "coagularea" partidului. "Era de datoria mea sa fac acest gest si a participa la credibilizarea ...
  • va invitam sa ganditi

    este interpretabila aceasta declaratie... iar PSD au ales varianta care le convine lor. Important e ca stau cu dintii ranjiti si analizeaza ei toate nimicurile din lipsa de ocupatie. Ce ar fi sa va implicati cu niste idei bune pentru iesirea din criza, daca tot nu aveti ce face inafara de a comenta....

    la Stire: PSD: Afirmatiile lui Oltean despre Dan Nica sunt un autodenunt
    Social-democratii solicita institutiilor abilitate ale statatului sa se sesizeze cu privire la afirmatiile pedelistului Ioan Oltean, care ar fi spus in sedinta grupurilor parlamentare ale PD-L ca, daca ramanea Dan Nica la MAI, nu s-ar fi castigat preziden...
  • Ponta cel viteaz

    "dastept" e Ponta asta ce le stie el pe toate intocmai ca un om mare. Cred ca si-a gresit cariera... sa ii ia locul lui CTP daca se pricepe asa bine la analize politice sau mai bine sa se uite in ograda proprie si sa faca un sondaj printre membrii PSD care il accepta fara a-i avea pe Bombo si pe Ili...

    la Stire: Ponta: Batalia din PD-L nu s-a incheiat, razbunarea abia incepe
    Victor Ponta, presedintele PSD, a anuntat vineri ca Opozitia nu renunta la motiunea de cenzura impotriva Guvernului, pentru ca remanierea pe care premierul Emil Boc a facut-o joi este "doar o mascarada". Totodata, Ponta a atras atentia ca in interiorul...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • zise el...

    destept Antonescu asta. Poate fi o motiune care afecteaza negativ Romania, ce conteaza, daca e impotriva Guvernului o votam. Se pare ca atentia lui Crin nu mai este demult asupra poporului, daca a fost vreodata, ci asupra ambitiilor personale de a face orice e nevoie sa vada acest Guvern picat. "Bun...

    la Stire: Crin Antonescu: Orice motiune impotriva acestui guvern e de votat
    Presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat luni seara ca orice motiune impotriva guvernului actual este de votat, indiferent cine o depune, dar asta nu e suficient daca nu se pregateste pasul al doilea care presupune o alta formula de guvernare si un pr...
  • a inviat Hrebe!

    a inviat Hrebenciuc si se pare ca se simte foarte bine de a prins glas. In cazul acesta va asteptam la DNA ca data trecuta v-ati dat bolnav grav si internat in spital. La PSD asa se poarta... te-a prins cu matza in sac, stai o vreme pe tusa, pana se uita ce ai facut si apoi vii si vorbesti despre ce...

    la Stire: Hrebenciuc: Nu e de mirare ca mai spune prostii Basescu, daca are consilieri ca Lazaroiu
    Liderul deputatilor PSD de la Camera Deputatilor, Viorel Hrebenciuc, a declarat luni seara ca intelege in sfarsit de ce presedintele Traian Basescu mai are declaratii deplasate, daca are consilieri precum Sebastian Lazaroiu, care scrie despre Mos Craciun ...
  • medicamente

    si uitati cum in Romania totul este posibil. Un om care si-a facut avere din santaj si jocuri de interese s-a gandit sa fie lupul moralist si sa salveze el poporul roman. O ia pe urmele lui Vadim. Medicamente, Dane, senzational!

    la Stire: Dan Diaconescu: Dupa ce trecem de 20%, devenim primul partid al tarii
    Dan Diaconescu se arata increzator in sansele Partidului Poporului de a ajunge la putere, si sustine ca ar putea sa depaseasca pragul de 20% pe care l-ar avea in prezent, desi acesta nu a fost confirmat de niciun institut de sondaje. "Odata ce trecem d...
  • balci de Romania

    o alaturare de nume prea poetica pentru 2 peronaje politice care inafara de a se duela in ambitii personale nu au excelat cu nimic. Crin este precum capra raioasa, care tine si coada pe sus, Ponta este cel care se vede rege peste PSD, dar este contestat pe la colturi de toti membrii. Deci? Ce Che Gu...

    la Stire: Opinii: Che Guevara de Romania
    Crin si Ponta s-au impacat. Ei, autoproclamatii Che Guevara si Fidel Castro de Romania. Cei care s-au pogorat din munti ca sa-l rastoarne pe dictatorul Basescu-Batista. O singura problema avem insa, in cazul in care pun mana pe putere impreuna. Care di...
  • aici sus

    DD... asta este cea mai proasta gluma a clasei politice din Romania. Ca si Remus Cernea, care pe alocuri la comportament si infatuare seamana cu Ponta. Romanii nu mai trebuie sa se minta ca le va cadea ceva din cer, ca ii va ajuta statul. Romanii trebuie sa-si schimbe mentalitatea si sa invete sa se...

    la Stire: Opinii: Lansarea unei fantasme: DDD
    Ne aflam in situatia de a fi partasi la o lucratura cu nimic deosebita de altele abia destramate, ca dovada ca istoria recenta nu ne este de niciun folos. Dar nici nu ne iarta. Incercarea unor intelectuali seriosi de a ne preveni nu ne-a ajutat. Ne-am ...
  • somn usor

    PNL nu prea stie ce vrea, iar PSD s-a cam saturat de astfel de"intelegeri" cu PNL. Deci, somn usor in Opozitie.

    la Stire: PNL nu vrea o intelegere cu PSD pe plan local
    PSD doreste sa prelungeasca acordul de colaborare pe care il are in teritoriu cu liberalii. PNL insa, nu vrea angajamente pe termen lung. Desi PSD le-a propus liberalilor o colaborare pe plan local, in vederea constituirii unei majoritati politice la n...
  • si p-aci ti-e drumul

    Romania este in stat unitar si omogen si cui nu-i convine are granita deschisa cu Ungaria, inclusiv D-ul Tokes. Defapt mai ales Tokes

    la Stire: Marko Bela: Retorica domnului Tokes este colorata
    Presedintele UDMR, Marko Bela, a respins acuzatia lui Laszlo Tokes la adresa membrilor Uniunii, potrivit careia acestia ar fi "sclavi ai unei politici bazate pe doctrina statului national unitar". "Retorica domnului Tokes este colorata, nu am mai auzit...